"Dzień Ziemi"

Światowy Dzień Ziemi, w tym roku obchodzony był pod hasłem „Las całkiem blisko nas”.  Rok 2011 ogłoszony został bowiem przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów. Święto naszej planety to ogromna akcja ekologów, mająca na celu ochronę przyrody we wszystkich krajach i na wszystkich kontynentach. Tegoroczny temat ma w Polsce szczególnie mocne uzasadnienie – lasy stanowią prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju. Ekolodzy podkreślają, że wszelkie działania związane z ochroną przyrody na terenie lasów mają ogromny wpływ na stan środowiska.
Nasza szkoła, po raz kolejny, przyłączyła się do tej akcji. Z tej okazji odbył się specjalny apel przygotowany przez panią Agnieszkę Krupę i panią Barbarę  Wrzosowską. Uczniowie z uwagą wysłuchali między innymi prośby leśnego skrzata:
..."Przybywam z prośbą do wszystkich dzieci
By nie rzucały nigdzie śmieci
Niech zachowują w lasach ciszę,
By mogły cichy szept nasz słyszeć.
niech nie zrywają roślin pod ochroną,
czystości, porządku i zwierząt bronią.
Niech piękno przyrody podziwiają
i innym niszczyć jej nie dają."...