Dzień Tolerancji

W dniu 16 listopada 2016 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Mówiąc krótko, Dzień Tolerancji to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na całym świecie. W tym dniu na lekcjach rozmawialiśmy o respektowaniu cudzych praw, akceptowaniu różnic indywidualnych, umiejętności słuchania, komunikowania się i rozumienia innych. Ludzie są różni, mają inne pochodzenie, kolor skóry i wyznają inne religie. Jedni są wysocy, drudzy niscy, bogaci, biedni, wysportowani, oczytali, nieśmiali. Wszyscy są równi. Aby podkreślić ważność tego święta z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego na korytarzu wyrosło „Drzewko Tolerancji”. Kolorowe listki uczniowie zapisali słowami, które kojarzą się z Tolerancją np.: NIE ODRZUCAJ, BĄDŹ MIŁY, BĄDŹ DOBRY AKCEPTUJ, SŁUCHAJ INNYCH. Ponadto z inicjatywy Rzecznika Praw Ucznia zorganizowany został dla klas IV- VI konkurs promujący „Międzynarodowy Dzień Tolerancji”. Wyróżniono trzy prace: Asi Walendzik z klasy 4b, Mateusza Zielińskiego z 5b oraz Weroniki  Nowak uczennicy klasy 6b.
Celem podjętych przez nas działań było uświadomienie uczniom, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i należy to szanować.