Dzień Patrona

Jak co roku w październiku nie zapomnieliśmy o patronie naszej szkoły - Janie Kochanowskim. Tym razem inaczej, z powodu pandemii, obchodziliśmy to święto. Uczniowie podczas lekcji języka polskiego oraz lekcji wychowawczych, a także zajęć świetlicowych poznawali życie i twórczość poety renesansu.  Odbyli wirtualny spacer po Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, rozwiązywali krzyżówki tematyczne, wykonali piękne plakaty i portrety patrona, recytowali i nagrywali własne interpretacje wybranych utworów pisarza oraz przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne. Odbył się również konkurs plastyczny na ilustrację do jednej z fraszek oraz poetycki- na napisanie wiersza inspirowanego poezją Jana z Czarnolasu. Cieszymy się, że sylwetka patrona szkoły jest znana naszym uczniom, a jego twórczość inspiruje młode pokolenie.
Oto wyniki konkursów:

Konkurs poetycki
I miejsce Amelia Kozdęba z kl. 6a
Wyróżnienia: Wiktoria Bednarska (kl. 8a), Natalia Gębura (kl. 6b), Joanna Walendzik (kl. 8b)

Konkurs plastyczny na ilustrację fraszki dla kl. 4-8
Wyróżnienie: Aleksander Jasztal z kl. 6b

Konkurs plastyczny „Wokół Kochanowskiego” dla kl. 1-3
I miejsce Nadia Bujnowska 3a
II miejsce Bartosz Czerwiński 3a
III miejsce Nadia Grudzińska 2b
Wyróżnieni:
Lena Skarbek 3b, Michalina Zając 1a, Jan Glanowski 2b, Franciszek Bzymek 2b, Julia Płaneta 2a, Maja Nowak 2a, Iga Sala 2a, Antonina Krawczyk 1b, Lena Ćwik 1b

Konkurs na prezentację multimedialną pt. „Życie i twórczość Jana Kochanowskiego - patrona naszej szkoły”
I miejsce Hanna Surdy (kl. 8a)
II miejsce Wiktoria Sadrak (kl. 8b)
III miejsce Ola Gierada (kl. 7a)

Obchody Dnia Patrona zorganizowały panie: Jolanta Sadłocha-Chodorek, Barbara Wrzosowska, Klaudia Smyk, Agnieszka Krupa oraz wychowawczynie klas.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!