Dzień Języków Obcych

W dniu 6 czerwca, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Główne cele tego wydarzenia to: popularyzacja języków obcych wśród uczniów, mobilizowanie i motywowanie do nauki języków obcych, poznawanie geografii, historii, tradycji i kultur krajów niemiecko- i  anglojęzycznych, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, a także integrowanie społeczności uczniowskiej. Organizatorami imprezy były nauczycielki języka angielskiego: pani Iwona  Ambroszczyk i pani Małgorzata Pater oraz nauczycielka języka niemieckiego pani Anna Kołaczyńska, zaś uczestnikami uczniowie klas III-VI. Uroczystość rozpoczęła się od quizu, sprawdzającego wiedzę o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania, a ich odpowiedzi oceniało jury w składzie: pani Iwona Ambroszczyk, pani Klaudia Smyk oraz pani Agnieszka Krupa. W tej konkurencji najlepszą okazała się drużyna z klasy Vb. Drugie miejsce ex aequo zajęły klasy: Va, VIa i IVa, trzecie klasy VIb i IVb.
Kolejnym punktem programu była krótkie przedstawienie z udziałem uczniów klasy Va, w którym w sposób humorystyczny udowodniali, dlaczego warto uczyć się języków obcych.
Ostatnią i najbardziej emocjonującą częścią obchodów Dnia Języków Obcych był konkurs muzyczny na wzór znanego programu telewizyjnego „The Voice of Poland”. W naszej szkole nosił on tytuł „The Voice of 1”. W konkursie wzięło udział 16 uczestników, prezentując swoje umiejętności wokalne w języku: angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim, włoskim, rosyjskim i polskim. W roli jurorów wystąpili nauczyciele, ucharakteryzowani na znane gwiazdy muzyki pop. Była więc Christina Aguillera (pani Magdalena Lach-Zwierz), Lady Gaga (pani Małgorzata Pater), Bono (pan Krzysztof Mikos), Ivan Komarenko (pan Wojciech Pociecha). Natomiast w rolę surowego krytyka muzycznego, czyli pani Elżbiety Zapendowskiej wcieliła się pani Anna Kołaczyńska. Publiczność, a także sami jurorzy bardzo żywiołowo reagowali na występy wszystkich wykonawców tańcząc i bawiąc się z nimi na scenie. Poziom występów był bardzo wysoki. Uczestnicy wykazali się nie tylko bardzo dobrym przygotowaniem od strony językowej i muzycznej, ale również zaprezentowali ciekawe układy choreograficzne. Jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie i po długiej naradzie zdecydowali się przyznać statuetkę „The Voice of 1” Grzegorzowi Gawlikowi z klasy 5a, za wykonanie piosenki „Ai Se Eu Te Pego”, który swoją interpretacją zachwycił całą publiczność. Wyróżnienia i mniejsze statuetki otrzymali też: Natalia Górska z klasy IIIb za piosenkę zespołu Ateens” Mamma mia” oraz Patryk Zakrzewski z klasy 5a za debiut sceniczny. Wykonał włoską piosenkę „Felicita” wspólnie z koleżankami z klasy Małgosią Markowską oraz Martyną Piotrowską. Wszyscy uczestnicy programu „The Voice of 1” otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja tego programu, który był okazją do świetnej zabawy dla całej społeczności szkolnej. Pokazał też, że w naszej szkole mamy wiele muzycznych  talentów, nieodkrytych do tej pory.