Drugoklasiści w Warszawie

Dnia 16.04.2014r. uczniowie klas IIa i IIb wraz z nauczycielkami: panią Małgorzatą Prokop i panią Grażyną Woźniak oraz grupą rodziców udali się na wycieczkę do stolicy. Jako pierwszy zwiedzili imponujący Stadion Narodowy, który swą fasadą nawiązuje do polskich barw narodowych. Wizualnie przypomina falującą biało-czerwoną flagę. Tutaj uczniowie mogli poczuć atmosferę wielkich wydarzeń sportowych i kulturalnych.
Następnie przyszła kolej na zabytki Warszawy. Spacerując po stolicy drugoklasiści podziwiali Plac Zamkowy, XV-wieczne kamieniczki oraz pomnik Syrenki, który znajduje się w samym centrum Rynku Starego Miasta. Po spacerze uczniowie mieli czas na zakup pamiątek z wycieczki, po czym nieco zmarznięci i głodni udali się na pizzę. Po obiedzie nadszedł czas na główny cel wycieczki, czyli pobyt w Centrum Nauki Kopernik. To fantastyczne, zorganizowane na 4 tys.metrów kwadratowych „laboratorium”. Znajduje się tu około 340 eksponatów rozmieszczonych w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny oraz Planetarium. Dzieci były zachwycone tym niesamowitym miejscem. Mogły nie tylko obserwować, ale samodzielnie działać, przeprowadzać eksperymenty, doświadczenia, badać, poznawać prawa rządzące przyrodą i światem. Świetnie się bawiąc poszerzały swoją wiedzę, przekonały się, że nauka może być zabawą i fascynującą przygodą.
W tak niesamowitym miejscu czas mijał niepostrzeżenie. Ostatnią atrakcją wycieczki był seans w Planetarium „Niebo Kopernika”. Tutaj, dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczniowie mieli wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu, w centrum filmowej akcji.Po seansie pozostał już tylko powrót do domu. W podróży powrotnej wszystkim towarzyszyło przekonanie, że muszą jeszcze raz odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, bowiem jest tam mnóstwo rzeczy, których w ciągu tych kilku godzin nie zdążyli obejrzeć.