"Czytające Przedszkole"

28 maja 2012r. uczniowie klas „0” zaprosili  do szkoły Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.  Komendant Marek Kaczmarczyk zaproszenie przyjął z radością. Dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem pięknie przeczytanej przez niego książeczki autorstwa Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Komendant opowiedział również uczniom wiele ciekawostek o pracy strażaka. Obiecał, że jeszcze odwiedzi nasze „Czytające Przedszkole”, które stworzyliśmy w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wizytę upamiętnił komendant wpisem do „Księgi Czytających Gości”.  Na koniec spotkania dzieci podarowały swemu gościowi książeczkę Natalii Kijewskiej z klasy 0a pod tytułem „O kotku”, czym sprawiły mu niespodziankę.