"AMS dla Integracji"

14 marca 2013 w naszej szkole gościliśmy wielokrotnych mistrzów Europy i Świata w szermierce na wózkach i wolontariuszy programu " AMS dla Integracji": Arkadiusza Jabłońskiego, koordynatora programu AMS dla Integracji, utytułowanego zawodnika AMS TEAM - mistrza świata i Europy w szabli i szpadzie, czterokrotnego medalistę paraolimpijskiego z Sydney i Aten oraz Stefana Makowskiego, mistrza Europy z Madrytu 2001 i Warszawy 2009, srebrnego medalistę z Aten 2004, dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Świata z Budapesztu 2002 i Turynu 2006, zdobywcę srebrnego drużynowego medalu Mistrzostw Świata z Katalonii 2011r.
  Mistrzowie przygotowali dla uczniów z klas 0-III i IV-VI pokazy walk szermierczych na wózkach, z aktywnym udziałem naszych uczniów, którzy mieli okazję poznać specyfikę dyscyplin paraolimpijskich, przebrać się w strój szermierczy i nauczyć się sędziowskich komend. Z uwagą dzieci obejrzały film ukazujący nieprawdopodobne wyczyny niepełnosprawnych sportowców.
  Druga część spotkania dotyczyła bezpieczeństwa. A. Jabłoński i S. Makowski przestrzegali przed niewłaściwymi zachowania mi, brawurą i głupotą, które mogą prowadzić do kalectwa. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób może zakończyć się chwila lekkomyślności dla naszego zdrowia.
   - Pamiętajcie, na wózku też można wiele osiągnąć, ale starajcie się przed nim uchronić - apelował do Arkadiusz Jabłoński.
   Spotkanie było dla naszych uczniów ciekawą i pouczającą lekcją o integracji, realizacji marzeń i bezpieczeństwie. Na  koniec mistrzowie rozdali autografy, żegnani zapowiedzieli kolejną wizytę.
  Spotkanie przygotowała pani Marzena Kalisz z pomocą pani Anety Trzos.