Akcja - "Moda na odblaski"

„Moda na odblaski” dotarła do naszej szkoły.
3 grudnia w naszej szkole gościli przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu drogowego w ramach akcji „Moda na odblaski”. Akcja została przeprowadzona w czterech województwach, w tym w województwie świętokrzyskim. Starachowickie spotkanie odbyło się w naszej szkole. Uczniowie klas I-III dowiedzieli się o najlepszych sposobach poprawiania własnego bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza po zmroku.
Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, które najpierw obejrzały film, potem uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzały pokaz mody z wykorzystaniem gadżetów pozwalających na bycie widocznym po zmroku.
Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny związany z tą akcją. Zdobywczynią pierwszego miejsca została Dagmara Łyżwińska.