"Abrakadabra-czytam sobie w bibliotece"

14 stycznia, w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną dla Dzieci i Młodzieży „Plastuś”, w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci z klasy 0a pt. „Abrakadabra – czytam sobie w bibliotece” prowadzone przez panią Magdalenę Mroczek. Dzieci wysłuchały opowiadania Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakadabry”, którego głównymi bohaterami byli sułtan Abdulla i jego doradca mag Abrakadabra. Mag Abrakadabra za pomocą czarów i czarodziejskiego syropu chciał zdobyć tron sułtana. Jego podstęp i magia jednak się nie udały. Cudowny syrop miał okropny smak i sułtan go nie wypił. Czarodziej ze strachu i wstydu sam wypił napój, po czym skurczył się. Oceniając postępowanie maga dzieci stwierdziły, że spotkała go zasłużona kara za popełnione czyny. Następnie w zespołach układały we właściwej kolejności historyjkę obrazkową. W trakcie spotkania, przy rytmach muzyki dalekowschodniej, wykonały wspaniały taniec. Składały z sylab własne magiczne zaklęcia, poznawały nowe słowa i pojęcia. Dobrej zabawie i śmiechom nie było końca. Dzieciaki uczestniczące w zajęciach otrzymały dyplomy udziału w projekcie oraz naklejki z postaciami z bajek. Na pewno z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych wspaniałych przygód z książkami.