AKTUALNOŚCI 2019/2020

W Szkolnej Naleśnikarni

W ramach innowacji „Cudze chwalicie swego nie znacie” uczniowie uczyli się przyrządzać naleśniki i musy owocowe. Podczas zajęć integracyjnych trzeba było ze sobą ściśle współpracować, aby powstał naleśnik. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, owoce, dżemy i inne smakołyki. Nasze naleśniki i soki wszystkim smakowały, a... czytaj dalej »

Wicemistrzostwo w tenisie stołowym

W SP11 w dniach 9-10.11.2019r. odbyły się Mistrzostwa Starachowic w tenisie stołowym dziewcząt (rocznik 2005/2006). Do zawodów zgłosiło się 9 starachowickich szkół podstawowych. Każda szkoła mogła zgłosić 4 zawodniczki do rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Jakubowska (7b), Wiktoria Cygan (7b), Dominika Mazur (8b... czytaj dalej »

„HEUREKA! – CO MA PŁYWAĆ, NIE UTONIE!

W dniu 08.11.2019r. uczniowie klasy VIIa i VIIb, pod opieką wychowawczyń p. B. Wrzosowskiej, p. M. Pater oraz nauczycielki chemii i fizyki p. A. Kierzkowskiej, odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach.  Centrum Nauki zostało otwarte pod koniec 2015 roku. Wygląda jak stara fabryka, a zwiedzanie jest opowieścią o r... czytaj dalej »

"Budowaliśmy samochody"

8 listopada uczniowie klas 5A oraz 2B wzięli udział w projekcie „Budowaliśmy samochody” realizowanym przez Starachowickie Centrum Kultury przy współpracy z Muzeum Przyrody i Techniki. Wraz z przewodnikiem panem Maciejem Szlęzakiem dzieci przeszły „Ścieżkę STARA” a następnie zwiedziły halę z zabytkowymi... czytaj dalej »

101 rocznica odzyskania niepodległości

W piątek, 8 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. 11listopada to ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia upamiętniamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych... czytaj dalej »

„Najpiękniejsza jest muzyka polska”

Uczniowie klas III 6 listopada uczestniczyli w Koncercie „Najpiękniejsza jest muzyka polska”, który odbył się   w Starachowickim Centrum Kultury. Program koncertu obejmował: część I – Niepodległa 101, część II – Moniuszko 200. Na scenie wystąpiły chóry działające w Ogólnopolskim Projekcie... czytaj dalej »

Wśród bogów na Olimpie

Jak wyglądali greccy bogowie? Czym się zajmowali? Jakie były ich atrybuty? Tego wszystkiego mogliśmy dowiedzieć się na lekcji historii, na której uczniowie klas piątych wcielili się w postaci bogów i bogiń królujących na Olimpie. Piękne stroje, wykonane samodzielnie rekwizyty i ciekawe opowieści przeniosły nas na... czytaj dalej »

Konkurs fotograficzny

W ramach innowacji, Cudze chwalicie swego nie znacie” zaproponowaliśmy uczniom udział w konkursie fotograficznym „Walory historyczne i przyrodnicze naszego regionu”. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przez cały tydzień oddawali głosy na najciekawszą ich zdaniem fotografię.  W głosowaniu nauczycieli 1... czytaj dalej »

"Słodka wycieczka"

„Słodka wycieczka” - tak dzieci z klasy „0” nazwały wycieczkę do „Magii Karmelu - Manufaktury Słodyczy” w Kielcach, która odbyła się 29 października 2019r. W manufakturze sympatyczne Panie pokazały dzieciom jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają kolorowe jak tęcza lizaki i karmelki... czytaj dalej »

Udział w akcji "Szkoła pamięta"

Szybkimi krokami zbliża się Święto Zmarłych. W tym dniu pamiętamy o naszych bliskich, zapalamy znicze na grobach i odmawiamy krótką modlitwę. Ale powinniśmy również pamiętać o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Często ich groby są samotne, zasypane spadającymi z drzew liśćmi. Dlatego... czytaj dalej »