Powrót do szkół – jedynie w reżimie sanitarnym

Jak zapowiedział minister zdrowia - uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej od 18 stycznia 2021 wracają do nauki stacjonarnej. W związku z tym zostały przygotowane wytyczne przez MZ, MEiN GIS.
Uczniowie klas I - III naszej szkoły rozpoczynają naukę stacjonarną zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym.
Oddział przedszkolny funkcjonuje na dotychczasowych zasadach – w trybie stacjonarnym.
Uczniowie klas IV - VIII nadal będą się uczyć zdalnie wg obowiązującego planu.
Uczniowie klas VIII mogą uczęszczać do szkoły na konsultacje.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele są zobowiązani do przestrzegania Regulaminu Funkcjonowania SP1 w czasie pandemii oraz wytycznych MEiN, MZ, GIS dla klas I - III.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

AKTUALNOŚCI 2020/2021

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. czytaj dalej »

Życzenia dla Babci i Dziadka

W dniu Waszego święta Kochana Babciu i Drogi Dziadku życzymy Wam uśmiechu z rana by miło wspominać te lata co przeszły by wszystkie troski w niepamięć odeszły by stadko wnuków Was zawsze kochało by zdrowie i szczęście na zawsze zostało...   czytaj dalej »

Informacja o obiadach

Korzystanie z posiłków po powrocie do szkoły: Opłata za m-c styczeń wynosi 36 zł. (Płatne na konto bankowe do 20 stycznia). Z obiadów będzie można korzystać od 20 stycznia.   Osoby, które nie uregulują wpłaty do 20.01.21 nie będą mogły korzystać z obiadów. czytaj dalej »

Ferie w klasie 4b – aktywne i bezpieczne.

Na lekcji wychowawczej mieliśmy pogadankę jak bezpiecznie i jednocześnie aktywnie spędzać ferie świąteczne i zimowe. Nasza pani poprosiła abyśmy w taki właśnie sposób spędzali jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W tym roku na ferie nie mogliśmy nigdzie wyjechać na dłużej. Jednak i tak świetnie się bawiliśmy. W drugim tygodniu... czytaj dalej »

Nasi uczniowie laureatami konkursu literackiego

Konkurs literacki „Przystanek Starachowice. Życzmy sobie zdrowia” - był częścią projektu o tym samym tytule. Jego organizatorem jest stowarzyszenie „Między wierszami”, a partnerem – Park Kultury w Starachowicach. Jury po odczytaniu 12 nadesłanych prac, spełniających wymogi formalne, przyznało I miejsce w... czytaj dalej »

Mali czytelnicy z 0a

W szkole, mimo pandemii, działa biblioteka szkolna. Głównymi czytelnikami są dzieci z klasy 0a. Bibliotekarka Ania Kołaczyńska zawsze służy dzieciakom radą i pomocą w wyborze książek. Mimo, że dzieci z zerówki nie umieją jeszcze same czytać, to książki cieszą się dużym zainteresowaniem. Świat książek poznają również... czytaj dalej »

Wesołych Świąt!

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie, Drodzy Nauczyciele, Drodzy Pracownicy i przyjaciele szkoły już niedługo święta… rodzinny i pełen ciepła to czas, Niech urzeknie Was choinki blask, Niech te chwile z rodziną, będą wypełnione miłością, wzajemnym szacunkiem, czytaj dalej »

Życzenia świąteczne SU

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem życzy wszystkim pogodnych, spokojnych a co najważniejsze zdrowych Świąt Bożego Narodzenia w tym trudnym dla nas czasie. Mamy nadzieję, że przyszły rok okaże się lepszy. Wierzymy, że jeszcze będzie normalnie i tego sobie i wam życzymy. czytaj dalej »

Świątecznie w klasie 4b

Czas przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole był wyjątkowy. Uczniowie ubierali w klasach choinki, przygotowywali klasowe wigilie, organizowali świąteczny kiermasz. Korytarze były ładnie przystrojone gwiazdami, łańcuchami i choinkami. Tym razem w szkole nie ma nikogo. Aby choć trochę poczuć świąteczną atmosferę postanowiliśmy, że... czytaj dalej »

„Matematyczne bombki”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. IV – VIII wykonali bądź ozdobili bombki nawiązując do królowej nauk MATEMATYKI.  Wśród „Matematycznych bombek” znalazły się sześciany, prostopadłościany, stożki, graniastosłupy, ostrosłupy oraz oczywiście … kule. Uczniowie wykazali się... czytaj dalej »