Świetlica jest czynna od godziny 6.30 do godz. 15.45.

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020
Wrzesień

Pierwsze dni szkoły upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, wzajemnym poznawaniu oraz integracji grupy świetlicowej. Omówiłam z dziećmi zapisanymi regulamin świetlicy. Rozmawiałam z uczniami o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły. W pierwszym tygodniu zorganizowałam zajęcia integracyjne „Poznajmy się”. Głównym celem było wzajemne poznanie się dzieci. Z sentymentem dzieci wspominały zakończenie roku szkolnego i wykonanie przez nich układy taneczne.
We wrześniu zorganizowałam konkursy: „Moja ulubiona postać z bajki”, „Dary września – grzyby” lepienie z plasteliny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Prowadziłam także zajęcia plastyczno-techniczne podczas których uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności. Gdy wrześniowa pogoda dopisywała wychodziłam z dziećmi na boisko szkolne, chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki bawiły się na placu zabaw. Wraz z nadchodzącą jesienią prowadziłam zajęcia plastyczne, które zaowocowały powstaniem drzewa dzieci zapisanych do świetlicy. Każdy listek to imię uczestnika świetlicy. Dziewczęta z klas starszych wykonały drzewo jesienne. mgr Jolanta Sadłocha-Chodorek

Październik

W dniu 16 października 2019r.  w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Działania uczniów, ich zachowanie - czy jest zgodne z przyjętymi w szkole procedurami, obserwowali strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Pani Dyrektor.
Na boisku szkolnym dokonano podsumowania przeprowadzonej akcji.  Po apelu starsi koledzy powrócili na zajęcia do szkoły, zaś uczniowie klas 0-III mogli obejrzeć wóz strażacki. Sprawiło im to dużo radości. Nie bez echa pozostało to wydarzenie.  Uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej w ramach zajęć plastycznych wykonywali rysunki wozu strażackiego lub przedstawiali strażaków w ich niebezpiecznej, lecz ważnej pracy. W trakcie zajęć świetlicowych podopieczni uczestniczyli także w pogadance o pracy strażaków.

Listopad

Jesień zawitała do nas na dobre. Świetlica została udekorowana pracami o tematyce jesiennej. Nie zapomnieliśmy o Dniu Wszystkich Świętych, który skłonił nas do refleksji, zadumy wspomnień o najbliższych, którzy już odeszli. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne – najładniejszy znicz. Z okazji Dnia Nieodległości sala świetlicy przybrała barwy biało-czerwone. Dzieci pod moim kierunkiem wykonały techniką origami Orła Białego, flagi Polski, kwiaty biało-czerwone, motyle, liście które zdobią okna świetlicy. Na tablicach ściennych zawisły prace o treści patriotycznej. Poznawaliśmy i omawialiśmy symbole narodowe oraz rozwijałam zainteresowanie dzieci historią własnego kraju. Dzieci wykonały również prace plastyczne. Z okazji Dnia Kundelka, 21 listopada świetlicę odwiedziła Pani Katarzyna ze schroniska dla zwierząt w Rudniku wraz z pieskiem o imieniu „Sunia”, która entuzjastycznie zareagowała na spotkanie z dziećmi. Pani opowiadała dzieciom poruszające historie porzuconych zwierząt, które trafiły do schroniska. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób dbać o zwierzęta, szczególnie w okresie jesieni i zimy. Dzieci przygotowały się do spotkania, wykonały piękne prace plastyczne swoich pupili. W podziękowaniu uczestnicy spotkania przekazali karmę dla zwierząt. mgr Jolanta Sadłocha-Chodorek

Grudzień

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci radosnym przeżyciem. Sam okres przygotowania wywołuje wiele emocji. To okres ekscytującego oczekiwania, który ostatnio najmłodszemu pokoleniu zaczyna kojarzyć się wyłącznie z prezentami i zakupami w supermarketach. Postanowiłyśmy ten czas maksymalnie wykorzystać, aby dzieci poczuły prawdziwą atmosferę świąt.

Uczniowie wykonywali prace plastyczne. Na tablicach zawisy przepiękne Mikołaje i choinki. Własnoręcznie wykonane gwiazdki i ozdoby choinkowe przyozdobiły okna i ściany. Światełka rozświetliły świetlicę i stworzyły niepowtarzalna atmosferę.
Dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Bardzo chętnie opowiadały o zwyczajach świątecznych panujących w ich rodzinach. Z wielką uwagą słuchały również o zwyczajach i tradycjach świątecznych w różnych regionach Polski. Podczas poznawania polskich tradycji świątecznych nie zapomnieliśmy o wspólnym kolędowaniu. Dzieci poznały kolędy i pastorałki.
W świąteczna atmosferę wprowadziły nas jasełka szkolne w wykonaniu starszych kolegów.
Na koniec składaliśmy sobie świąteczne życzenia, uczniom najbardziej podobały się życzenia dotyczące dużej ilości prezentów pod choinką,