Świetlica jest czynna od godziny 6.30 do godz. 15.45.

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020
Wrzesień

Pierwsze dni szkoły upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, wzajemnym poznawaniu oraz integracji grupy świetlicowej. Omówiłam z dziećmi zapisanymi regulamin świetlicy. Rozmawiałam z uczniami o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły. W pierwszym tygodniu zorganizowałam zajęcia integracyjne „Poznajmy się”. Głównym celem było wzajemne poznanie się dzieci. Z sentymentem dzieci wspominały zakończenie roku szkolnego i wykonanie przez nich układy taneczne.
We wrześniu zorganizowałam konkursy: „Moja ulubiona postać z bajki”, „Dary września – grzyby” lepienie z plasteliny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Prowadziłam także zajęcia plastyczno-techniczne podczas których uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności. Gdy wrześniowa pogoda dopisywała wychodziłam z dziećmi na boisko szkolne, chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki bawiły się na placu zabaw. Wraz z nadchodzącą jesienią prowadziłam zajęcia plastyczne, które zaowocowały powstaniem drzewa dzieci zapisanych do świetlicy. Każdy listek to imię uczestnika świetlicy. Dziewczęta z klas starszych wykonały drzewo jesienne. mgr Jolanta Sadłocha-Chodorek

Październik

W dniu 16 października 2019r.  w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Działania uczniów, ich zachowanie - czy jest zgodne z przyjętymi w szkole procedurami, obserwowali strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Pani Dyrektor.
Na boisku szkolnym dokonano podsumowania przeprowadzonej akcji.  Po apelu starsi koledzy powrócili na zajęcia do szkoły, zaś uczniowie klas 0-III mogli obejrzeć wóz strażacki. Sprawiło im to dużo radości. Nie bez echa pozostało to wydarzenie.  Uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej w ramach zajęć plastycznych wykonywali rysunki wozu strażackiego lub przedstawiali strażaków w ich niebezpiecznej, lecz ważnej pracy. W trakcie zajęć świetlicowych podopieczni uczestniczyli także w pogadance o pracy strażaków.