Świetlica

Świetlica jest czynna od godziny 6.30 do godz. 15.30.

WYDARZENIA ŚWIETLICOWE 2017/2018:
WRZESIEŃ
We wrześniu powitaliśmy w świetlicy nowych uczniów oraz tych, którzy uczęszczali do nas w ubiegłym roku. W pierwszych dniach wspominaliśmy minione wakacje. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z wakacji, opowiadały, gdzie były i co widziały. Następnie wspólnie ustaliliśmy zasady zachowania się w świetlicy. Dzieci zapoznały się również z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Stosując różne techniki plastyczne, wykonały prace przedstawiające podstawowe znaki drogowe. 23 września przyszła do nas jesień. Okna świetlicy zostały udekorowane liśćmi w kolorach brązu, czerwieni i żółci. Rozmawialiśmy o zmianach, jakie można dostrzec w przyrodzie i o pięknie polskiej jesieni. 












PAŹDZIERNIK
Podczas październikowych zajęć w świetlicy zajmowaliśmy się głównie tematyką związaną z aktualną porą roku. Czytaliśmy wiersze i opowiadania jesienne, rozwiązywaliśmy zagadki związane z jesienią. Uczniowie wykonali prace plastyczne - jeżyki, grzyby i jesienne drzewa, które zawisły na naszej świetlicowej tablicy. Dużą pomysłowością i kreatywnością wykazały się dzieci podczas robienia ludzików z kasztanów oraz rysowania portretów swoich Pań. Pod koniec miesiąca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Bajkowa postać” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. 1. miejsce zajęli: Igor Ćwik z kl. 1a i Zuzanna Kozłowska z kl. 1a, 2. miejsce – Oliwia |Podbilska z kl. 1b i Karina Gralec z kl. 2a, a 3. miejsce - Lena Życińska z kl. 1a. Gratulujemy.










LISTOPAD
Pierwsze dni listopada w świetlicy zdominowała tematyka patriotyczna. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe i dowiedziały się jak ważna jest dla każdego Polaka data - 11 listopada. Na naszej tablicy królowały biało-czerwone barwy i piękne orły wykonane metodą płaskiego origami. Na zajęciach rozmawialiśmy również o zasadach zdrowego odżywiania i o roli śniadania w naszej codziennej diecie. Dzieci namalowały farbami swoje ulubione warzywa i owoce. 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dlatego wspólnie zrobiliśmy plakat zachęcający do bycia życzliwym na co dzień. Nie zapomnieliśmy również o tym, że w listopadzie swoje święto obchodzi najpopularniejsza na świecie maskotka – Pluszowy Miś. Dzieci poznały historię pierwszego pluszowego misia, czytaliśmy też opowiadania, których bohaterami są te znane na całym świecie przytulanki. 29 listopada w świetlicy odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Były kolorowe klucze, andrzejkowe serca i balony z wróżbami. Nie zabrakło również cukierków z niespodzianką i pudełka z przepowiednią na przyszłość. 




GRUDZIEŃ
Już w pierwszych dniach miesiąca w świetlicy zaczęły pojawiać się dekoracje świąteczne. Okna zostały ozdobione papierowymi śnieżynkami. Dzieci robiły różnorodne prace o tematyce świątecznej. Wycinały i kolorowały bombki, choinki, łańcuchy i bałwanki.  8 grudnia dzieci z grup 0a i 0b wzięły udział w świetlicowym konkursie ozdabiania Świętego Mikołaja. Podczas pracy wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością, dlatego każde z nich otrzymało dyplom oraz tytuł Modowego Doradcy Świętego Mikołaja. Ostatnie przedświąteczne dni upłynęły nam na rozmowach o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach oraz słuchaniu pięknych polskich kolęd i pastorałek. 



STYCZEŃ
Po powrocie do szkoły wspominaliśmy minione święta i sylwestra, rozmawialiśmy też o naszych noworocznych postanowieniach. Ale styczeń to nie tylko czas postanowień i życzeń na Nowy Rok, to również miesiąc karnawałowych szaleństw i zimowych zabaw. W tym roku na zabawy na śniegu musieliśmy długo czekać, bo zima nie chciała do nas przyjść. Pojawiła się jednak w pełnej okazałości na naszej świetlicowej tablicy. Wszystko to za sprawą wykonanych przez uczniów prac plastycznych przedstawiających zimowe krajobrazy pokryte białym puchem. W drugiej połowie miesiąca dzieci w świetlicy zrobiły piękne maski karnawałowe, ozdobione kolorowymi piórkami, błyszczącymi cekinami i brokatem. Pamiętaliśmy również o Dniu Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały laurki z życzeniami dla swoich dziadków. 


LUTY
W tym miesiącu zima nadal była tematem naszych rozmów i prac plastycznych. Dzieci malowały farbami swoje ulubione sporty i zabawy zimowe. Dużo rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych. Pamiętaliśmy także o walentynkach. Z tej okazji uczniowie zrobili piękne serca, które ozdobiły naszą świetlicową tablicę.



MARZEC
Od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do nadejścia wiosny. Z okien w świetlicy zniknęły zimowe śnieżynki, a pojawiły się różnobarwne kwiatki zwiastujące nową porę roku. Dzieci z utęsknieniem wypatrywały wiosny podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Chętnie wykonywały różne wiosenne prace plastyczne. Pod koniec marca zajmowaliśmy się tematyką związaną z Wielkanocą. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z tymi radosnymi świętami. Dzieci z klas I – III wzięły udział w świetlicowym konkursie plastycznym ,,Wielkanocna pisanka”. Autorzy najpiękniejszych prac zostali nagodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. I miejsce zajęła Daria Pocheć z kl. 1a, II – Zuzanna Kozłowska z kl. 1a, III – Weronika Kołodziej z kl. 1a. Wyróżnienia otrzymały: Karina Gralec z kl. 2a, Maja Wojton z kl. 2a i Alicja Murzyn z kl. 3b.


KWIECIEŃ
Kwiecień to miesiąc, w którym sporo uwagi poświęciliśmy przyrodzie i tematyce ekologicznej. Dzieci malowały farbami wiosenne krajobrazy i kwitnące drzewa. Rozmawialiśmy o przypadającym 22 kwietnia Światowym Dniu Ziemi oraz o potrzebie dbania o środowisko naturalne. Uczniowie przygotowali prace plastyczne zachęcające m.in. do segregowania śmieci i oszczędzania wody. Wiosna to dobra pora na sianie i sadzenie, dlatego też na naszym parapecie pojawił się mini-ogródek. Wystarczyło trochę ziemi, doniczki i nasiona roślin, a już po kilku dniach zrobiło się zielono. Tegoroczny kwiecień był bardzo ciepły i słoneczny, dlatego coraz częściej spędzaliśmy popołudnia na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie bawiły się na placu zabaw, grały w piłkę, malowały kredą. Pod koniec miesiąca uczniowie klas 0-3 wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym na najładniejszą zakładkę do książki. Autorzy najpiękniejszych prac to: Lena Życińska z kl. 1a, Zuzanna Kozłowska z kl.1a, Maja Gębura z kl. 1b, Wiktoria Bańka z kl. 1a, Igor Kozieł z kl. 2a, Nadia Bujnowska z kl. 0a, Karina Gralec z kl. 2a i Natalia Gębura z kl. 3b.



MAJ
Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Rozpoczynają go majowe święta, dlatego na naszej tablicy, obok kwitnących drzew i kolorowych kwiatów, pojawiły się biało-czerwone barwy – polskie symbole narodowe. Maj to także miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji dzieci w świetlicy przygotowały małe niespodzianki dla swoich Mam. Z dużym zaangażowaniem wycinały i kolorowały laurki oraz robiły kolorowe tulipany. 28 maja uczniowie z kl. I - III zmierzyli się w świetlicowym konkursie o tytuł Mistrza Spostrzegawczości. Rozwiązywali różne zadania, ćwicząc spostrzegawczość i logiczne myślenie. Najlepiej i najszybciej z zadaniami poradziła sobie Lena Szwed z kl. Ia i to ona została Mistrzem Spostrzegawczości. 



CZERWIEC
Ostatni przedwakacyjny miesiąc w świetlicy upłynął pod znakiem zbliżającego się lata. Dzieci snuły plany związane z letnim wypoczynkiem, opowiadały o miejscach, które chciałyby odwiedzić i rysowały swoje wymarzone wakacje. Przypomniały sobie też zasady dotyczące bezpiecznego spędzania czasu podczas letnich zabaw. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie aktywnie spędzali czas na szkolnym boisku i placu zabaw. Chętnie grali w piłkę, puszczali latawce i bańki mydlane. W ostatnich dniach przed zakończeniem roku szkolnego dzieci kolorowały literki, z których ułożyły napis: UDANYCH WAKACJI.