Edukacja czytelnicza

"Witajcie w naszej bajce"

26 kwietnia z okazji Dnia Książki klasa I b przeniosła swoich kolegów w świat bajki, gdzie spotkały się ze sobą znane i lubiane przez dzieci baśniowe postacie. Uczniowie ujrzeli Czerwonego Kapturka, który tym razem spotkał dobrego wilka.  Jasia i Małgosię oraz przyjazną im wiedźmę, Królewnę Śnieżkę o którą... czytaj dalej »

Święto Książki

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne działania, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego również w naszej szkole uczniowie obchodzili... czytaj dalej »

Rymujemy i czytamy

27 stycznia uroczyście wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu na rymowankę zachęcającą do czytania książek. Konkurs dla klas 4-6 został zorganizowany przez nasze polonistki. Oto wyniki: I miejsce zajęła Weronika Kutera (4a) II miejsce zajęła Anna Kita (6b) III miejsce zajęła Hanna Zwierz (4b) Wyróżnienia otrzymały... czytaj dalej »

Stoi na stacji lokomotywa....

Julian Tuwim napisał kilkadziesiąt wierszy dla dzieci. W celu popularyzacji jego twórczości biblioteka szkolna zorganizowała konkurs. Bibliotekarki odwiedziły wszystkie klasy 0-III, czytając dzieciom wiersz „Lokomotywa”. Choć wiersz ten napisany został przez Tuwima w 1938 roku to nadal bawi i zaciekawia. Następnie... czytaj dalej »

Czytelniczy sukces

Nikola Kiepas i Tomasz Gruszczyński - nasi zdolni uczniowie - 2 grudnia 2016r. wzięli udział w konkursie pod nazwą: Czy znasz powieść Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"? Zmagania uczniów odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 w Starachowicach. Każda placówka była reprezentowana przez dwoje uczniów, kt... czytaj dalej »

Dzieci lubią książkę!

30 listopada wieczór Andrzejkowy wyglądał troszeczkę inaczej niż zawsze. Uczniowie klasy 3b zaprosili koleżanki i kolegów z oddziałów przedszkolnych do siebie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie wiedzieli co kryje się za drzwiami. Domyślali się na pewno, że coś tajemniczego, ponieważ trzecioklasiści prosili o... czytaj dalej »

Starsi czytają młodszym

W dniu 26 października uczniowie klasy IVb odwiedzili młodszych kolegów z klas 0a i 0b. Była to pouczająca wizyta, gdyż tego dnia czytaliśmy dzieciom. Nasza klasa przeczytała dwa utwory: wiersz „Na straganie” i opowiadanie „Tupcio Chrupcio – dbam o zęby”. Wszyscy pięknie się przebraliśmy by zainteresować... czytaj dalej »

Kiermasz + loteria fantowa

Piątek 21.10.2016r był pełen wydarzeń w bibliotece szkolnej. Od rana trwało zamieszanie przy straganie z pluszakami, który zorganizowały dzieci z Koła Przyjaciół Książki. Uczniowie mogli za niewielką cenę kupić piękne misie i inne puchowe przytulanki. Na długiej przerwie nastąpiło rozstrzygnięcie loterii fantowej, która... czytaj dalej »

Zakładka do książki

Już drugi raz biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie na najładniejsza zakładkę do książki. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie na lekcji wychowawczej zakładki, która przyciągnie swym wyglądem jury, które wybierze zwycięzcę. I miejsce zdobyła Joanna Walendzik z klasy 4b... czytaj dalej »

Książkowy plebiscyt

Uczniowie naszej szkoły mogli wybierać i głosować na najciekawszą książkę z projektu „Książki naszych marzeń”. Bezkonkurencyjną pozycją, która zdobyła najwięcej głosów były „Opowieści z Narni”. Jest to cykl siedmiu powieści fantasy, napisanych przez C. S. Lewisa. Uczniowie klas młodszych wybrali książki... czytaj dalej »