Edukacja czytelnicza

Akcja "Czytamy młodszym kolegom"

W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią prowadza szkolną akcję „Czytamy młodszym kolegom”. Czytanie dzieciom przyczynia się do ich rozwoju emocjonalnego, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. To tylko niektóre z zalet czytania najmłodszym. Celem akcji jest... czytaj dalej »

Jak nie czytam, jak czytam.

7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków, promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i... czytaj dalej »

"Witajcie w naszej bajce"

26 kwietnia z okazji Dnia Książki klasa I b przeniosła swoich kolegów w świat bajki, gdzie spotkały się ze sobą znane i lubiane przez dzieci baśniowe postacie. Uczniowie ujrzeli Czerwonego Kapturka, który tym razem spotkał dobrego wilka.  Jasia i Małgosię oraz przyjazną im wiedźmę, Królewnę Śnieżkę o którą... czytaj dalej »

Święto Książki

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne działania, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego również w naszej szkole uczniowie obchodzili... czytaj dalej »

Rymujemy i czytamy

27 stycznia uroczyście wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu na rymowankę zachęcającą do czytania książek. Konkurs dla klas 4-6 został zorganizowany przez nasze polonistki. Oto wyniki: I miejsce zajęła Weronika Kutera (4a) II miejsce zajęła Anna Kita (6b) III miejsce zajęła Hanna Zwierz (4b) Wyróżnienia otrzymały... czytaj dalej »

Stoi na stacji lokomotywa....

Julian Tuwim napisał kilkadziesiąt wierszy dla dzieci. W celu popularyzacji jego twórczości biblioteka szkolna zorganizowała konkurs. Bibliotekarki odwiedziły wszystkie klasy 0-III, czytając dzieciom wiersz „Lokomotywa”. Choć wiersz ten napisany został przez Tuwima w 1938 roku to nadal bawi i zaciekawia. Następnie... czytaj dalej »

Czytelniczy sukces

Nikola Kiepas i Tomasz Gruszczyński - nasi zdolni uczniowie - 2 grudnia 2016r. wzięli udział w konkursie pod nazwą: Czy znasz powieść Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"? Zmagania uczniów odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 w Starachowicach. Każda placówka była reprezentowana przez dwoje uczniów, kt... czytaj dalej »

Dzieci lubią książkę!

30 listopada wieczór Andrzejkowy wyglądał troszeczkę inaczej niż zawsze. Uczniowie klasy 3b zaprosili koleżanki i kolegów z oddziałów przedszkolnych do siebie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie wiedzieli co kryje się za drzwiami. Domyślali się na pewno, że coś tajemniczego, ponieważ trzecioklasiści prosili o... czytaj dalej »

Starsi czytają młodszym

W dniu 26 października uczniowie klasy IVb odwiedzili młodszych kolegów z klas 0a i 0b. Była to pouczająca wizyta, gdyż tego dnia czytaliśmy dzieciom. Nasza klasa przeczytała dwa utwory: wiersz „Na straganie” i opowiadanie „Tupcio Chrupcio – dbam o zęby”. Wszyscy pięknie się przebraliśmy by zainteresować... czytaj dalej »

Kiermasz + loteria fantowa

Piątek 21.10.2016r był pełen wydarzeń w bibliotece szkolnej. Od rana trwało zamieszanie przy straganie z pluszakami, który zorganizowały dzieci z Koła Przyjaciół Książki. Uczniowie mogli za niewielką cenę kupić piękne misie i inne puchowe przytulanki. Na długiej przerwie nastąpiło rozstrzygnięcie loterii fantowej, która... czytaj dalej »