AKTUALNOŚCI 2017/2018

 

Na podium w trójboju

W dniu 20.05.18 r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce. Szkołę reprezentowali: Mateusz Marzec, Wojciech Kucharczyk, Karol Przygoda, Bartosz Pożoga, Stanisław Boroń i Jakub Chamera. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych... czytaj dalej »

"Niepodległa, tak ją czuję"

Troje uczniów: Aleksander Ćwik, Zuzanna Sikora, Krzysztof Domański wraz z paniami Anetą Trzos i Ewą Maj-Czerwińską wzięło udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Niepodległa, tak ją czuję”, które obyło się 19.05.2018. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w ramach Projektu... czytaj dalej »

Sukces poetycki Mateusza

Mateusz Zieliński - uczeń klasy 6 b zajął I miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Jan Paweł II - Idźcie naprzód z nadzieją!". Mateusz po raz kolejny potwierdził, że ma talent literacki, który chętnie rozwija pod okiem polonistki Klaudii Smyk i prezentuje, biorąc udział w wielu konkursach. 18... czytaj dalej »

Wycieczka rowerowa

11 maja klasa 6b pod opieką wychowawcy Klaudii Smyk i nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Mikosa wybrała się na wycieczkę rowerową nad zalew w Wąchocku. Po przyjeździe na miejsce uczniowie aktywnie spędzili czas w skateparku. Następnie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez organizatorów Pikniku Archeologicznego... czytaj dalej »

Kolorowa 3 Majówka

W szczególny sposób obchodziliśmy w tym roku Święto Narodowe Trzeciego Mają. Uczniowie klasy 4b: Tosia Wiewiórka, Michał Hrapkowicz, Zuzia Bzymek, Lena Drożdżeńska, Nikola Pacek oraz nauczycielki Ewelina Siwiec-Gąsior i Ewa Maj-Czerwińska wzięli udział w kolorowej 3 Majówce organizowanej przez prezydenta Marka... czytaj dalej »

Święto Konstytucji 3 maja

Dnia 27 kwietnia br. odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas 4 - 7 pod opieką pani Agnieszki Krupy przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Akademię rozpoczęła prezentacja pt.: „Konstytucja 3 maja... czytaj dalej »

Młodzi literaci

25 kwietnia w Gimnazjum nr 2 ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pod hasłem „Moje miasto, moja szkoła, moja Mała Ojczyzna”. W kategorii „Proza” III miejsce zajął Mateusz Zieliński z klasy 6b. Natomiast w kategorii „Poezja” wyróżnienie otrzymała Weronika Kutera z klasy 5a.... czytaj dalej »

"Witajcie w naszej bajce"

26 kwietnia z okazji Dnia Książki klasa I b przeniosła swoich kolegów w świat bajki, gdzie spotkały się ze sobą znane i lubiane przez dzieci baśniowe postacie. Uczniowie ujrzeli Czerwonego Kapturka, który tym razem spotkał dobrego wilka.  Jasia i Małgosię oraz przyjazną im wiedźmę, Królewnę Śnieżkę o którą... czytaj dalej »

"Gorączka złota"

Każdego roku Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję, która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci. Są to najczęściej dzieci ubogie, zaniedbane edukacyjnie i wychowawczo, z rodzin niepełnych oraz... czytaj dalej »

"Kropeczki z Jedyneczki" kibicują ....

Uczniowie klasy 4b i 7b jako drużyna „Kropeczki z Jedyneczki” 8 kwietnia 2018 kibicowali zawodnikom biorącym udział w II Półmaratonie Starachowickim Hotel Senator - Bricomarche. Celem udziału w tym wydarzeniu była promocja aktywnego stylu życia, udział dzieci i młodzieży w starachowickich wydarzeniach, nauka kulturalnego i... czytaj dalej »