Akademia Obywatelska 1918

Wycieczka do Warszawy dla nagrodzonych

Troje uczniów naszej szkoły: Aleksander Ćwik, Zuzanna Sikora, Krzysztof Domański wzięło udział w konkursie „Niepodległa, tak ją czuję”, zorganizowanym przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w ramach Projektu „Stulecie nieoczywiste”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych,... czytaj dalej »

Partyzancki wieczór przy ognisku

Obecny rok jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Tę ważną dla naszej historii datę społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić organizując „Partyzancki wieczór przy ognisku”. 25 maja 2018 na placu szkolnym uczniowie, rodzice, harcerze, żołnierze i zaproszeni goście mogli wysłuchać... czytaj dalej »

"Niepodległa, tak ją czuję"

Troje uczniów: Aleksander Ćwik, Zuzanna Sikora, Krzysztof Domański wraz z paniami Anetą Trzos i Ewą Maj-Czerwińską wzięło udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Niepodległa, tak ją czuję”, które obyło się 19.05.2018. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w ramach Projektu... czytaj dalej »

Święto Konstytucji 3 maja

Dnia 27 kwietnia br. odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas 4 - 7 pod opieką pani Agnieszki Krupy przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Akademię rozpoczęła prezentacja pt.: „Konstytucja 3 maja... czytaj dalej »

"Jestem Polką i Polakiem"

20 kwietnia 2018 uczniowie klasy 4b i 7b realizując projekt „Jestem Polką i Polakiem” zaprosili uczniów klas I-III na warsztaty historyczne, podczas których nasi najmłodsi dowiedzieli się, dlaczego Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy i świata. Po obejrzeniu filmu „Polak mały” sprawdziliśmy wiedzę... czytaj dalej »

Turniej o Puchar Niepodległości

W ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918” w naszej szkole odbył się Turniej o Puchar Niepodległości. Rywalizacja sportowa odbywała się wśród uczniów klas IV-VII. Każda klasa wyłoniła 6-osobową reprezentację. Reszta uczniów dopingowała swoich zawodników.  Klasy czwarte grały w „dwa ognie... czytaj dalej »

Sondaż "Polacy o Polsce"

W ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918”, panie Aneta Trzos i Ewelina Siwiec-Gąsior - koordynatorki, miały wraz z uczniami przeprowadzić w swoich społecznościach sondażowe badania pod hasłem„Polacy o Polsce” na temat m.in. stosunku Polaków do historii kraju, Święta Niepodległości, obchodzenia świąt... czytaj dalej »

"Akademia Obywatelska 1918"

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Akademia Obywatelska 1918”, przygotowanym przez ŚCDN. Jest to projekt promujący wychowanie patriotyczne i obywatelskie, którego celem jest przygotowanie różnorodnych inicjatyw upamiętniających 100... czytaj dalej »

"Polska - Moja Ojczyzna"

 W czwartek 18 stycznia dzieci z grup „0” oraz uczniowie klas I - III uczestniczyli w programie edukacyjnym "POLSKA - MOJA OJCZYZNA". Spotkanie z uczniami przeprowadzili przedstawiciele Agencji Szkolno-Przedszkolnej Lupus. Celem przewodnim było przybliżenie i wyjaśnienie dzieciom, czym jest patriotyzm oraz... czytaj dalej »

W "Korowodzie Niepodległości"

27 listopada uczniowie klas IVb, Vb oraz VIIb wzięli udział w „Korowodzie Niepodległości" w Starachowickim Centrum Kultury. Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach akcji wojewody świętokrzyskiego- Agaty Wojtyszek, pod hasłem „Niepodległa 2017-2021”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczniów,... czytaj dalej »