AKTUALNOŚCI 2018/2019

"Champion of English"

W dniu 2 kwietnia, sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w VIII Miejskim Konkursie Języka Angielskiego „Champion of English”, który w tym roku odbył się w Społecznej Szkole w Starachowicach. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Kucharczyk z Vb, Bartosz Pożoga z Va, Martyna Jakubowska z VIb, Amelia Świercz z... czytaj dalej »

II miejsce w Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

30 marca 2019 roku w Gimnazjum nr 1 w Starachowicach odbył się XLVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy. Szkoły startowały w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła, zajęła II miejsce w finale powiatowym. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Malwina... czytaj dalej »

Profilaktyka uzależnień

22.03.2019r. w naszej szkole na sali gimnastycznej miało miejsce spotkanie specjalistów ds. profilaktyki pani Anny Kroner z KP Policji oraz pani Agnieszki Pastuszko z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach z uczniami klas IV-VIII na temat profilaktyki uzależnień od alkoholu, nikotyny, dopalaczy oraz innych... czytaj dalej »

Powitanie Wiosny

Każdy kto tylko przekroczył próg naszej szkoły 21 marca mógł zauważyć roześmiane buzie dzieci, które miały na sobie wyjątkowo kolorowe stroje. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował uroczystość pożegnania Zimy i powitania Wiosny. Po drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie klas 1-3 zebrali się na korytarzu, a przedstawiciele... czytaj dalej »

Międzynarodowy Dzień Lasu

Nie wszyscy wiedzą, że 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny i „dzień wagarowicza”. To również Międzynarodowy Dzień Lasu. Z tej okazji klasy 4a i 5b razem z wychowawczyniami spędziły ten dzień w pobliskim Rezerwacie Rosochacz. Podczas spaceru z leśniczym dowiedzieliśmy się... czytaj dalej »

Prawne aspekty cyberprzemocy

19.03.2019r. odbyło się w szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne przedstawicieli Policji specjalistów ds. profilaktyki pani Anny Kroner oraz pana Emila Jarosa z rodzicami uczniów klas IV-VIII. Tematyka spotkania dotyczyła odpowiedzialności rodziców za zachowania dzieci oraz aspektów prawnych cyberprzemocy. czytaj dalej »

III miejsce w siatkówce

W dniu 16.03.19 r. zakończyły się mistrzostwa Starachowic w mini piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: P. Walkiewicz, A. Ćwik, M. Przydatek, O. Góźdź, K. Murzyn, W. Kajzer, A. Wąsik, K. Robaczkiewicz, K. Dziekan i K. Nowak. W turnieju rywalizowało siedem szkół podstawowych. Zawody zostały przeprowadzone... czytaj dalej »

XXVII Tydzień Kultury Języka

W dniach od 11 do 16 marca 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kultury Języka. Hasłem naczelnym TKJ były słowa: Wolność i niepodległość języka, to wolność i niepodległość umysłu. Organizatorem głównym Tygodnia był Instytut Filologii Polskiej UJK w Kielcach. Nasze imprezy w ramach Tygodnia zgłosiliśmy jako dobre praktyki do... czytaj dalej »

Święto Kreatywności

Jak rozwijać kreatywność u dzieci? Czego potrzebują, aby korzystały z drzemiącego w nich potencjału? Nauczyciele uczący w klasach I-III postanowili zmierzyć się z tymi problemami. W dniu 7 marca zorganizowali w naszej szkole Święto Kreatywności pod hasłem: „Doświadczenia młodego odkrywcy”. Uczniowie poprzez ciekawe eksperymenty... czytaj dalej »

Konkurs kaligramów

Dnia 6 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego konkursu plastyczno - językowego na kaligram.  W konkursie wzięło udział 7 szkół z terenu miasta. Zadaniem uczestników było przedstawienie wybranego angielskiego słowa tak, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa... czytaj dalej »