AKTUALNOŚCI 2018/2019

W świątecznym nastroju

Choć do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ich magię można było poczuć w klasie 1B już dziś - 12 grudnia. W tym dniu odbyły się warsztaty plastyczne dla pierwszaków i ich rodziców połączone z Wigilią klasową. Dzieci z pomocą najbliższych wykonywały bożonarodzeniowe ozdoby. Rodzice zadbali nie tylko o miłą atmosferę, ale i... czytaj dalej »

Sukces Mateusza

Mateusz Zieliński z klasy 7 b zajął I miejsce w konkursie poetyckim  "Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu". Konkurs został zorganizowany przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Zarząd Rejonowy PCK w Starachowicach. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 grudnia podczas imprezy prozdrowotnej "Młodość... czytaj dalej »

Drugoklasiści w filharmonii

7 grudnia wybraliśmy się na mikołajkowy koncert do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach na muzyczną opowieść pt. „Jak Antoś został królewskim muzykiem”. Bohaterem spotkania z poddanymi króla Symfoniusza był akordeonista Antoś. Śledząc przygody chłopca w muzycznych stolicach Europy, dowiedzieliśmy się, co trzeba... czytaj dalej »

Zawitał do nas miły Gość...

Wszystkie grzeczne dzieci wiedzą, że 6 grudnia to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. A ponieważ najmłodsi uczniowie w naszej szkole są wyjątkowo grzeczni odwiedził ich sam Święty Mikołaj! Dzieci z grupy 0 oraz klas pierwszych powitały Mikołaja piosenką i wręczyły imieninowe laurki. Mikołaj przyniósł uczniom upominki, porozmawiał z... czytaj dalej »

"Polskie drogi do niepodległości"

I znów na najwyższym stopniu podium! Nasza drużyna w składzie: Nikola Kiepas, Weronika Nowak, Krzysztof Domański po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna w konkursie międzyszkolnym „Polskie drogi do niepodległości”. Tym razem tematyka konkursu związana była z 100 – rocznicą odzyskania niepodległości i była bardzo... czytaj dalej »

Spotkanie z policjantem

W dniu 29.11.2018 odbyło się w szkole spotkanie policjanta specjalisty ds. profilaktyki z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach z uczniami klas 6, 7 i 8 na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą, demoralizacją i uzależnieniami. Policjant zapoznał również bardzo młodych ludzi z przepisami dotyczącymi karalności nieletnich.... czytaj dalej »

Jak poznać bogów greckich

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Wcielili się w bogów greckich i opowiadali o sobie ciekawe historie. Dzięki temu łatwiej było im zapamiętać postacie bogów, dziedziny którymi się oni opiekowali i atrybuty, które im towarzyszyły. czytaj dalej »

Ciekawa lekcja w terenie

22 listopada 2018 roku uczniowie klas drugich w ramach innowacji pedagogicznej „Nauczanie przez działanie - zajęcia poza szkolną ławą” udali się na wycieczkę edukacyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pytlówka” w Tarczku, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach teoretycznych i praktycznych. Cześć... czytaj dalej »

"Rajska wyspa"

O tym, że teatr może być doskonałym miejscem do nauki o ekologii przekonały się dzieci z klas drugich i trzecich. 19 listopada uczniowie wzięli udział w niezwykłym spektaklu pt. „Rajska wyspa” w Starachowickim Centrum Kultury. Tem­atyką spek­taklu były zagad­nienia związane ze smo­giem, zanieczyszcze­niem... czytaj dalej »

"Wszechnica dobrego rodzica"

W dniu 19.11.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie p. Anny Babickiej ze Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki ,,Spójrz inaczej” z rodzicami uczniów klas IV-VIII w ramach projektu ,,Wszechnica dobrego rodzica” na temat: „Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania”. Celem spotkania było... czytaj dalej »