W ramach Programu Inicjatyw Lokalnych Rada Rodziców naszej szkoły złożyła wniosek o sfinansowanie remontu posadzek (pokrycie ich tarketem) w 2 salach edukacji wczesnoszkolnej. Wyasygnowała na ten cel 3314,75 złotych tj. 25% wartości projektu,co było warunkiem uzyskania środków na w/w cel.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy władzom Miasta Starachowice za akceptację złożonego wniosku i dofinansowanie w kwocie 9944,25 złotych.
W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury i kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych - „Aktywna tablica”, nasza szkoła uzyskała na zakup dotykowego monitora interaktywnego oraz projektora wsparcie z budżetu państwa w wysokości 14 000 złotych. Wkład własny Miasta wyniesie 3.500 złotych tj. 20 % kosztów zadania.

AKTUALNOŚCI 2018/2019

W Laser Space

12.06.2019 klasa IVa wybrała się na wycieczkę do Laser Space w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie mieli okazję rywalizować w przechodzeniu na czas przez labirynt z laserowych wiązek oraz grali w gry w wirtualnej rzeczywistości. Jednak największą atrakcją był laserowy paintball, w którym na próbę wystawiony był spryt, szybkość i... czytaj dalej »

Wycieczka szóstoklasistów

W dniach 6 i 7 czerwca uczniowie klasy 6a, 6b i kilkoro uczniów z klasy 4a, pod opieką wychowawców, przebywali na dwudniowej wycieczce. Program wycieczki obejmował pobyt w Krakowie, nocne zwiedzanie i nocleg w kopalni soli w Bochni oraz wizytę w Zatorze, w tym seans filmowy o dinozaurach w wersji 5D. czytaj dalej »

Jak nie czytam, jak czytam.

7 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków, promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i... czytaj dalej »

Pierwszaki u strażaków

6 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym dokładnie polega praca strażaków, zobaczyć specjalistyczny sprzęt, którym się posługują, a nawet usiąść w wozie strażackim. Wycieczka została zorganizowana w... czytaj dalej »

Wycieczka do Zatorlandu

W czwartek 6 czerwca 2019 r. klasy V i kilkoro uczniów z klas VII i VIII pojechało na wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. Było tam wiele atrakcji!Zatorland dzielił się na parki tematyczne: Park Owadów, Park Ruchomych Dinozaurów, Parku Mitologii. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. Była to... czytaj dalej »

Spotkanie z policjantką

W dniu 04.06.2019r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie specjalisty ds. profilaktyki z Komendy Powiatowej Policji p. Anny Kroner z uczniami klas IV-VIII. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w szkole, agresji rówieśniczej, cyberprzemocy w Internecie, profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa podczas wypoczynku... czytaj dalej »

XXV Turniej Sportowy Miast i Gmin

Gmina Starachowice przystąpiła do kolejnej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. 25. edycja turnieju dostarczy z pewnością wielu sportowych emocji, a przez cały tydzień od 26 maja do 1 czerwca w całym kraju odbyło się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych. Organizatorem XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV... czytaj dalej »

Na podium w biegach przełajowych

W dniu 26.05.19r.  w Starachowicach odbyły się mistrzostwa w indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 1000 metrów. Pod opieka p. Krzysztofa Mikosa naszą szkołę reprezentowali: Alan Wąsik - VIB i Gabriel Sadrak – VIB. Znakomitetrzecie miejsce wywalczył Alan Wąsik. Serdeczne Gratulacje! czytaj dalej »

Mistrzowie Matematyki SP1

21 maja 2019 r. pani dyrektor Jadwiga Kicińska wręczyła nagrody i dyplomy najlepszym matematykom naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Amelia Kozdęba– MISTRZ MATEMATYKI KLAS 4 Antonina Wiewiórka– MISTRZ MATEMATYKI KLAS 5 Aleksander Ćwik– MISTRZ MATEMATYKI KLAS 6 Malwina Szmiłyk–... czytaj dalej »

Światowy Dzień Zdrowia

5 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia. Przygotowali go uczniowie z klasy 1a pod kierunkiem wychowawcy- Renaty Kwiecień. Adresatami byli uczniowie z klas 0-3. Jego celem było przypomnienie uczniom, jak cenne jest zdrowie i co należy robić, aby je chronić. Mali... czytaj dalej »