Etapy budowy boisk "Orlik 2012"

Przygotowanie terenu wokół szkoły pod budowę boisk, w ramach rządowego projektu "Moje Boisko Orlik 2012", było dużym wyzwaniem. Najwierniej oddają to zamieszczone poniżej zdjęcia.
6 listopada 2009 roku odbyła się uroczystość otwarcia całego kompleksu sportowo- rekreacyjnego. Mamy teraz do dyspozycji boisko do piłki nożnej, o wielkości pola do gry 56 na 26 metrów. Nawierzchnia całej płyty ma powierzchnię długości 62metrów i szerokości 30 metrów. Boisko zostało pokryte syntetyczną trawą.Jest ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty o wysokości 6 metrów. Obok znajduje się  boisko wielofunkcyjne o nawierzchni pokrytej poliuretanem i wielkości płyty 32,1 na 19,1 m. Mieści się na nim boisko do siatkówki oraz boisko do koszykówki. Obiekty te zostały oświetlone. Obok znajduje się zaplecze socjalne z szatniami, prysznicami oraz pomieszczeniem dla trenera. Cały obiekt  kosztował ok. 1 mln złotych, z czego po jednej trzeciej sfinansowało go Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski oraz Gmina Starachowice. Nowe boiska  służą nie tylko uczniom szkoły ale również mieszkańcom osiedla.
 Zdjęcia z uroczystości otwarcia Orlika można obejrzeć klikając na                         http://www.sp1starachowice.pl/orlik-2012