Z wizytą w Czarnolesie

20 października 2016 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami wędrowali śladami Jana Kochanowskiego, patrona naszej szkoły. Pierwszym punktem wycieczki była Sycyna – miejscowość, w której przyszedł na świat i początkowo mieszkał nasz wieszcz. Znajduje się tam park poświęcony pamięci poety. Następnie udaliśmy się do Czarnolasu, gdzie żył i tworzył Jan Kochanowski. Zwiedziliśmy dworek, w którym znajduje się muzeum, spacerowaliśmy po parku oraz odwiedziliśmy dworską kaplicę. Miejsca te i eksponaty w dużym stopniu przybliżyły nam realia życia w epoce renesansu. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, gdzie spoczywa patron naszej szkoły wraz z rodziną. W drodze powrotnej uzupełniliśmy siły posiłkiem w McDonaldzie. Do Starachowic wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
Klaudia Major