XXV Tydzień Kultury Języka Polskiego

W dniach 13–18 marca obchodziliśmy XXV TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM. W tym roku odbywał się pod hasłem: „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.”
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zmaganiach konkursowych, w których należało wykazać się wiedzą ze znajomości literatury, gramatyki języka polskiego oraz ortografii. W pierwszej części wszyscy uczniowie pisali dyktando i walczyli o tytuł Mistrza Ortografii.
Mistrzami Ortografii zostali: Weronika Kutera klasa 4a, Martyna Jakubowska klasa 4b, Malwina Szmiłyk klasa 5a, Dominik Pomorski klasa 5b, Filip Ruszczak klasa 6a, Anna Kita klasa 6b.
GRATULUJEMY!
W części drugiej rywalizowały ze sobą czteroosobowe drużyny, które musiały zmierzyć się z zadaniami: Czy znasz książki dla dzieci i młodzieży? Czy znasz powiedzenia i przysłowia? Potyczki językowe.
Te zmagania wygrała reprezentacja klasy 4b, miejsce II zajęła klasa 4a, miejsce III – klasa 6a.