"Wyjść poza schemat"

11 stycznia uczniowie klas IV-VII obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Wyjść poza schemat” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”. Spektakl podejmował problematykę cyberprzemocy oraz agresywnych zachowań wśród nastolatków. Uczniowie mogli zobaczyć, jak nieodpowiednie korzystanie z komputera i telefonu może popsuć relacje między ludźmi i jak przydatne może być wtedy słowo „przepraszam”. Aktorzy uświadamiali, że ważne jest, abyśmy nie byli obojętni, ale reagowali na niewłaściwe zachowania innych. Przesłanie spektaklu było jednoznaczne- nikt w wirtualnym świecie nie jest anonimowy, a nieodpowiednie zachowanie pociąga za sobą konsekwencje.
 Inscenizacja pozwoliła uczniom wczuć się emocjonalnie w rolę ofiary, świadka i sprawcy cyberprzemocy.