Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniu 29 maja 2013r. klasa 0b pod opieką wychowawczyni i rodziców wybrała się w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu było kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki. Pierwszy przystanek miał miejsce w Św. Katarzynie przy źródełku i kapliczce św. Franciszka. Następnie kolejką, której trasa wiedzie przez Świętokrzyski Park Narodowy, w przepięknej scenerii Rezerwatu Przyrody dzieci dotarły na Św. Krzyż. Zwiedziły klasztor oraz podziwiały panoramę Gór Świętokrzyskich z platformy widokowej na Gołoborzu. W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody. Niezwykły spektakl światła, dźwięku i odgłosów  w oparciu o multimedialne urządzenia, zdjęcia i modele wzbudził zainteresowanie uczniów. Na koniec czekała na nich niespodzianka-wizyta w wiosce Baby Jagowo, gdzie świętokrzyskie czarownice poprowadziły dzieci do jaskini Zbója Madeja, chatki Jasia i Małgosi, chaty Baby Jagi. Zawitały też do tunelu strachu, w którym rządziły zjawy i upiory. Maluchy nie były przerażone, wręcz przeciwnie nie chciały opuścić tunelu.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy choć zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.