Wizyta w Belgii

W ramach projektu COMENIUS "Europejskie dzienniki podróży - ABC turystyki", realizowanego przez naszą szkołę, grupa nauczycielek (Jadwiga Kicińska, Małgorzata Pater, Ewa Maj-Czerwińska, Gabriela Anyst i Magdalena Lach-Zwierz) wyjechała do Belgii.
W dniach 25-29 listopada odbyło się tam pierwsze spotkanie szkół : belgijskiej, polskiej, włoskiej, hiszpańskiej i słowackiej. Podczas spotkania każda ze szkół przedstawiła, w formie prezentacji Power Point, najważniejsze informacje dotyczące swojego kraju, regionu i miasta. Zaprezentowała także maskotkę wykonaną przez uczniów i nauczycieli. Harmonogram pobytu był bardzo bogaty. Oprócz zajęć w szkole, prelekcji i prezentacji uczestnicy spotkania odwiedzili muzea oraz najciekawsze miejsca regionu. Mieli okazję zwiedzić zabytkowe Dinant, Laneffe, Namur oraz wiele ciekawych, związanych z tradycją regionu miejsc. Kolejne spotkanie partnerskich szkół odbędzie się w maju 2010 roku w miejscowości Isernia we Włoszech.