"Witamy wiosnę"

21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Z tej okazji przedszkolaki z klasy 0a, pod kierunkiem pani Bożeny Reszko, przygotowały i zaprezentowały dla koleżanek i kolegów z klas 0-III program artystyczny pt.: „Witamy wiosnę”. Inscenizacja zawierała elementy dawnej tradycji witania wiosny, a mianowicie topienie, uosabiającej zimę, kukły Marzanny.
Wesołymi piosenkami i radosnymi wierszami dzieci zaprosiły panią Wiosnę do wspólnej zabawy. Całość występu artystycznego wzbogaciły kolorowe stroje dzieci – motylek, bocian, wiewiórka, zajączek i wiele innych barwnych postaci. Końcowym akcentem przedstawienia był wspólny taniec z kolorowymi, wiosennymi kwiatami. Publiczność brawami podziękowała małym artystom.