„Wesołe wielokąty” - projekt klas piątych.

Uczniowie klasy 5a i 5b na zajęciach dodatkowych z matematyki realizowali projekt „Wesołe wielokąty”.  Pierwszy etap (jeszcze w szkole), gdy piątoklasiści poznawali trójkąty i czworokąty - polegał na pracy zespołowej. Uczniowie w grupach przygotowywali ciekawostki o wybranych wielokątach, układali wierszyki i rymowanki, aby lepiej poznać własności i definicje poznanych figur. Na podsumowanie każda z grup przygotowała krótkie przedstawienie dla reszty klasy.  W drugim etapie (już na zdalnym nauczaniu) podsumowując dział „Pola wielokątów” piątoklasiści przygotowali plakaty przedstawiające poznane wzory na pola wielokątów. Po powrocie do szkoły plakaty będą wisiały w sali matematycznej, przypominając nam nasze lekcje na Teams.