"Teatr uczy nas żyć"

„Teatr uczy nas żyć” - Słowami piosenki pod tym tytułem rozpoczął się tegoroczny  Dzień Teatru obchodzony w naszej szkole 29 kwietnia.  Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej odsłonie uczniowie klasy 5a i 6b zaprezentowali  swoim koleżankom i kolegom przygotowane w czasie zajęć koła teatralnego przedstawienie pt. „Czerwona Czapeczka” oparte na baśni  o Czerwonym Kapturku. Współczesna wersja opowiadała o aktualnych zagrożeniach, jakie niesie za sobą Internet. Następnie uczniowie klasy 5b wystąpili  w spektaklu pt. „Poplątane bajki”. W drugiej  części spotkania  zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność miała okazję zagrać „na scenie”. Chętni  uczniowie musieli wcielić się  w role postaci z utworów czytanych przez członków koła teatralnego. Wszyscy młodzi  aktorzy zostali nagrodzeni słodyczami, a przede wszystkim gromkimi brawami.
Dzień Teatru przygotowały polonistki: Klaudia Smyk i Ewa Maj – Czerwińska oraz bibliotekarka Elżbieta Drygalak.