Święto tabliczki mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! ” pod takim hasłem 25 września 2015 obchodziliśmy  V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. „Święto tabliczki mnożenia” to  dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość  przypadków mnożenia. Do akcji włączyło się 1517 szkół z różnych krajów świata, w tym najwięcej z Polski i Rosji oraz z USA, Kanady, Szwajcarii, Włoch, Łotwy, Litwy, Kolumbii… Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była  w niecodzienny sposób, bowiem uczniowie - Egzaminatorzy sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, dyrekcji oraz innych pracowników szkoły. Każda osoba, która odpowiedziała bezbłędnie na 5 pytań  otrzymymała tytuł MT EXPERT oraz owoc. Warto dodać , że szkolna komisja nie miała litosci dla nikogo i z tabliczki przetestowała nawet dyrektora szkoły Jana Kuciapskiego oraz panią wicedyrektor Jadwigę Kicińską. Oczywiście bez problemu otrzymali tytuł Eksperta.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i mobilizowała  do powtórzenia i utrwalenia tabliczki mnożenia i uzyskania tytułu Eksperta. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy . Warto podkreślić, ze radosna atmosfera panująca w tym dniu pomagała uczestnikom w sprawdzaniu swojej znajomości tabliczki mnożenia. Nad całością czuwały panie koordynatorki: Ewelina Siwiec-Gąsior, Monika Major oraz Jowita Herman.