Święto Pluszowego Misia

25 listopada 2013r. nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia, zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w czasie zabawy i lekcji.
W klasach I-III nauczyciele czytali wybrane fragmenty książek o misiach. Klub Europejski zorganizował kiermasz pluszaków, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.
W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawkę książek, których bohaterami są miś Uszatek, Kubuś Puchatek czy Miś Paddington. Dzień Pluszowego Misia był okazją do radosnego świętowania, szczególnie dla maluchów z klas 0.  Biblioteka szkolna wraz z wychowawczyniami klas 0 przygotowała szereg niespodzianek. Dzieci zapoznały się z historią święta, chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach, związanych z misiem. Słodką niespodzianką był tort. Zaproszony gość – pani Magda Mroczek z biblioteki „Plastuś” czytała maluchom książkę o przygodach Misia Paddingtona, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.