Święto biblioteki

W tym roku już po raz dziesiąty biblioteki szkolne na całym świecie obchodziły swoje święto. Październik ogłoszono Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji uczniowie z klasy IV b i  VI b pod kierunkiem bibliotekarki Elżbiety Drygalak  przygotowali apel dla klas IV – VI , który odbył się 28.10.2009r.
Przedstawili  inscenizację  zabawnego wiersza Jeana de La Fontaine a "Lew i mucha”.
Recytowali  wiersze napisane przez  uczniów . W dalszej części apelu odbył się finał konkursu bibliotecznego ,,Chodząca encyklopedia” dla uczniów z klas 4-6. Uczniowie byli dobrze przygotowani. Zwycięzcami tego konkursu zostali:
I miejsce – Natalia Anduła  kl.4b
II miejsce – Julia Smyk  kl.5b
III miejsce – Dominika Piotrowska  kl.5b
Biblioteki mają swoją długą historię. Istniały już w starożytności.  Widzowie  mogli się o tym  przekonać oglądając prezentację o bibliotekach starożytnych ,,Antyk”.
Uczniowie podziękowali za występ brawami.