Sprawdzian kompetencji dla szóstoklasistów

Ponad 370 tysięcy uczniów w niemal 13 tysiącach szkół podstawowych w całej Polsce pisało 5 kwietnia sprawdzian szóstoklasisty. Test  zaczął się o godzinie 9 i dla uczniów bez dysleksji trwał godzinę. Uczniowie musieli między innymi: opisać znaczek pocztowy z Karolem Gaussem i napisać zaproszenie na na wystawę znaczków pocztowych ze znanymi matematykami, rozwiązać szereg zadań matematycznych, jak np.
"Plac ma powierzchnię 19 metrów kw. Wysyp go żwirem. Ile worków żwiru trzeba użyć, jeśli jeden worek zawiera żwir, wystarczający do pokrycia powierzchni 1,5 m. kw.",
"28 ciastek mieści się w dużym pudełku. W trzech dużych pudełkach mieści się tyle samo ciastek, co w siedmiu małych. Ile ciastek mieści się w małym pudełku?"  Po egzaminie uczniowie twierdzili, że zadania były łatwe. Cóż! Pozostaje czekać na wyniki.