Spotkanie z wolontariuszami ŚTOZ

W dniach 21- 22 listopada 2012 odbyły się spotkania uczniów klas trzecich z wolontariuszami ŚTOZ „Zwierzak”. Zajęcia zrealizowano zgodnie z założeniami pilotażowego programu „Z jedynki dzieciaki kochają zwierzaki!” Do klas przybyli nietypowi goście. Piękna suczka Ksenia - dog niemiecki oraz mały, rozkoszny, rudy kocur Garfield. Zwierzęta te trafiły do wolontariuszy z tzw. adopcji dla zwierząt i są dowodem na to, że czworonogi potrafią odwdzięczyć się człowiekowi za okazaną dobroć. Goszczące u nas panie, opowiedziały dzieciom o potrzebach zwierząt, ich pielęgnacji i odżywianiu. Zwróciły uwagę na naganne zjawisko wyrzucania zwierząt przez ludzi. Spotkanie miało na celu budowanie postawy troski i odpowiedzialności za zwierzęta. Dzieci były zachwycone Ksenią i Garfieldem i nie mogły się z nimi rozstać. Czekają na kolejne odwiedziny. Teraz czeka ich zadania, które podsumują wiadomości zdobyte w czasie realizacji programu, a mianowicie konkurs plastyczny i quiz tematyczny.