Spotkanie z przewodnikami świętokrzyskimi

03.12.2012r. po raz drugi  naszą szkołę odwiedzili p. Michał Surma i p. Sebastian Opozda z Międzyszkolnego Oddziału PTTK w Starachowicach. Przewodnicy spotkali się z uczniami klas III – VI. Tematem przewodnim spotkania były szlaki turystyczne w najbliższej okolicy, rezerwaty i pomniki przyrody oraz najciekawsze turystycznie miejsca w naszym regionie. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak oznakowane są szlaki turystyczne, jak należy przygotować się do wędrówek pieszych, co zabrać ze sobą w plecaku oraz jak bezpiecznie poruszać się po szlakach. Obejrzeli też  prezentację multimedialną o rezerwatach przyrody, a na koniec mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie dotyczącym w/w zagadnień. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizowanego projektu Comenius „Przyroda źródłem porozumienia europejskiego”.
Kolejne spotkanie z tego cyklu zaplanowane jest w lutym 2013.