Śniadanie Daje Moc

Pełni zapału i pomysłów na przygotowanie smacznego, a zarazem zdrowego śniadania, uczniowie klas 0-III 7 listopada po raz drugi wzięli udział w  ogólnopolskiej  akcji „Śniadanie daje moc”. Celem  programu jest zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia. Uczniowie, ich rodzice i  wychowawcy wykazali się ogromną inwencją. Wcześniej dzieci rozmawiały na temat zdrowego żywienia i poznały zasady piramidy żywieniowej oraz 12 zasad zdrowego odżywiania. Przypomniały o zasadach zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków i podczas ich spożywania. Przygotowali  pouczające rymowanki nawiązujące do hasła przewodniego akcji. Wzięły udział w Klasowej Edycji Master Chef: każdy miał w określonym czasie przygotować oryginalne zdrowe drugie śniadanie z przyniesionych produktów. Powstały ciekawe propozycje wesołych kanapek, sałatka owocowa, szaszłyki z owoców, zdrowa surówka. Dzieci poznały również historię pewnego chłopca i dyskutowały na temat skutków niewłaściwej diety. Później nastąpiła degustacja wykonanego śniadania. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały. Udział w programie był bardzo pouczający i nasi uczniowie już wiedzą, że śniadanie jest ważnym posiłkiem, trzeba je jeść, aby mieć siłę.