Rocznica powstania PPP

Uczniowie klasy VIb pod opieką wychowawczyni pani Anety Trzos uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami 74 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem wiązanek i zapaleniem zniczy przez przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego oraz przedstawicieli Związków Żołnierzy AK i uczniów pod Pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego w Panteonie Wąchockim przy Opactwie Cysterskim. Następnie przy Kaplicy św. Jacka w Wąchocku odbyła się dalsza część obchodów, gdzie zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia odbył się apel poległych, wręczono odznaczenia i nominacje oraz odprawiona została uroczysta msza święta, po której złożone zostały wiązanki i zapalone znicze przy Tablicy Pamięci. Po przemówieniach okolicznościowych, apelu poległych i wręczeniu odznaczeń i nominacji, odprawiona został uroczysta Msza Św. Polowa. Złożono również wiązanki i zapalono znicze przy Tablicy Pamięci.