Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

W dniu 6 października 2010 roku Szkoła nr 12, przy współpracy Oddziału PTTK i 12 DH zorganizowała II Dziecięcy Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej pod hasłem "Nasze serduszka, myśli i czyny - Tobie Polsko".
Trzema rajdowymi trasami na terenie Starachowic wędrowało ponad 150 maluchów z przeszkoli nr 2, 6 i 14, jak również , poza naszą szkołą, szkół podstawowych nr 2, 10, 11 i 12. Dzieciaki dzielnie pokonywały trasę wędrówki, poznając jednocześnie miejsca upamiętnione pomnikami oraz tablicami okolicznościowymi poświęconymi ważnym wydarzeniom z okresu II wojny światowej i z okresu walk o "wolną Polskę". Rajd swoim patronatem objął Prezydent Starachowic - Wojciech Bernatowicz, który  ufundował okolicznościowe znaczki wszystkim uczestnikom  imprezy. Na zlocie rajdu, na terenie PTTK, serwowano gorącą herbatkę oraz kiełbaski. Przy ognisku, przy dźwiękach gitary śpiewano partyzanckie piosenki. Pogoda dopisała.