Rajd Barbórkowy

3 grudnia 2009r. uczniowie klasy IVb wzięli udział w I Rajdzie Barbórkowym Śladami Górników Starachowickich. Miejsce startu wyznaczył kierownik trasy pan Andrzej Cygan.   Punktualnie o godzinie 11.00, z punktu widokowego na Majówce, uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę. Uczniowie szkół podstawowych szli szlakiem spacerowym niebieskim. Przy "Kopalni Majówka 4" przygotowano ognisko. Tam spotkali się wszyscy uczestnicy rajdu.  Organizatorzy poczęstowali wszystkich pączkami i gorącą herbatą. Odbył się konkurs wiedzy o Starachowicach, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół. Natalia Anduła zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!! Dodatkową atrakcją było zdobycie przez czwartoklasistów oraz panią Krystynę Guzerę szczytu hałdy, z której koncertowo zjechali na dół zabierając na butach sporo błota. Rajd zakończył się o godz. 14.00 ogniskiem zlotowym w PTTK. Wszyscy przeszli pod figurkę Świętej Barbary, a później przy ognisku posilili się gorącym bigosem.