Program - "Ratujemy i uczymy ratować"

Program "Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP i jest adresowany do nauczycieli i uczniów z klas I-III . Jego celem jest edukacja dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Od września roku szkolnego 2009/2010 szkoleniami objęci zostali uczniowie klasy IIIa i IIa. Koordynatorami projektu są nauczyciele kształcenia zintegrowanego: p. Krystyna Guzera i p. Renata Kwiecień. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie podczas zajęć praktycznych trenowali na sobie i na manekinach. Uczyli się numerów alarmowych, w jaki sposób wezwać pogotowie, sprawdzić przytomność, układać w pozycję boczną i wykonywać resuscytację krążeniowo- oddechową. Szkolenie prowadzone było w formie zabawowej, a odpowiednio dobrane pomoce pozwoliły skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Cykl zajęć zakończył się "mini" egzaminem, z którym dzieci świetnie sobie poradziły. W II semestrze szkolenie rozpoczną kolejni uczniowie- klasa III b i IIb.