Poznawali pracę strażaków

W maju dzieci z klas 0 rozmawiały na zajęciach o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków, słuchały wierszy, opowiadań i piosenek. Poznały numery alarmowe. Dowiedziały się, jakie zabawy mogą spowodować pożar. Podsumowaniem zdobytych wiadomości była, zorganizowana 21 maja, wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dzięki życzliwości strażaków dzieciaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy  oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i wejście do kabiny wozu ratowniczo-gaśniczego. Strażacy zademonstrowali efektowne zjazdy na rurze. Największą niespodziankę zostawili na sam koniec. Każde dziecko mogło poczuć się jak najprawdziwszy strażak w akcji i wznieść się na strażackiej drabinie ponad dach budynku.
Tak zdobyta wiedza pozostanie w pamięci naszych zerówkowiczów. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała, a z ust niejednego dzieciaka padły słowa „Jak dorosnę zostanę strażakiem!”.