"Polskie drogi do niepodległości"

Pod takim hasłem odbył się międzyszkolny konkurs historyczny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 11 w Starachowicach. Poza naszą szkołą, do udziału w konkursie swoje drużyny zgłosiły szkoły: SP2, SP6, SP9, SP10, SP11. Bohaterem tegorocznej edycji konkursu był mjr Jan Piwnik „Ponury”, legendarny dowódca partyzancki Armii Krajowej w Górach Swiętokrzyskich, który od 2007r. jest patronem SP11. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy, a szkolne drużyny odpowiadały na pytania. Zasób wiedzy oceniała komisja w składzie: Anna Rachtan, przedstawicielka UM w Starachowicach, Marek Jedynak z Delegatury IPN w Kielcach, prezes Stowarzyszenia Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich "Ponury-Nurt" Szczepan Mróz oraz nauczyciel historii Krzysztof Kasprzyk. Nasi uczniowie, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Anety Trzos, wykazali się dużą wiedzą i w klasyfikacji drużynowej zdobyli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej tytuł Mistrza Historii otrzymał Jakub Cieślik z kl. VIa. Wicemistrzami zaś zostali: Jakub Łygan z kl. VIb oraz Aleksandra Bojara z kl. VIa.  Serdeczne gratulacje!