"Poloniae Semper Fidelis"

Uczniowie z klas VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym "Poloniae Semper Fidelis". Odbył się on w ramach projektu "Śladami Langiewicza, Czachowskiego i Kality - "Rębajło" po Ziemi Starachowickiej w 150 Rocznicę Powstania Styczniowego". Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach, Gmina Starachowice oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i miejskim. Etap szkolny przeprowadzony został 4 czerwca 2013 roku. Pięcioro uczestników z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do miejskiego etapu konkursu, który odbył się 13 czerwca 2013 roku w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. Byli to: Aleksandra Bojara, Julia Dwojak, Jakub Łygan, Jakub Cieślik oraz Mikołaj Pożoga. Nasza drużyna rozwiązując test wiedzy, analizując tekst źródłowy, rozpoznając postacie historyczne związane z Powstaniem Styczniowym oraz przedstawiając scenkę uplasowała się na III miejscu. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Aneta Trzos.