Pasowanie na czytelników

16 października 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. W pasowaniu uczestniczyli w tym roku szkolnym również uczniowie klas „O”,  w związku z realizacją  innowacyjnego programu „Książka moim przyjacielem”.
Pasowanie poprzedziła inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy Va i klasy VIb. Miała ona na celu wyjaśnienie dzieciom konieczności poszanowania książek oraz przestrzegania regulaminu biblioteki.
Po tekście ślubowania każdy uczeń został pasowany na rycerza książki- czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia uczniowie otrzymali medale „superczytelnika”.
Od tej pory pasowani uczniowie mogą wypożyczać książki ze szkolnej biblioteki. Włączenie pierwszoklasistów i zerówkowiczów w poczet czytelników to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci mają możliwość  doskonalenia umiejętności czytania oraz poszerzania wiedzy dzięki zbiorom bibliotecznym.