Olimpiada Bezpieczeństwa

„Olimpiada Bezpieczeństwa” jest akcją profilaktyczną organizowaną co roku przez: Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, Automobilklub Kielecki, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Kielce oraz Targi Kielce. Celem olimpiady jest: promowanie bezpiecznego zachowania w życiu codziennym, utrwalanie wiedzy zdobytej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz propagowanie zasady fair play podczas rywalizacji sportowej i w trakcie kibicowania. W tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział ponad 400 uczniów klas piątych szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. O miano drużyny, najlepiej znającej zasady bezpieczeństwa, walczyło 14 trzyosobowych drużyn wyłonionych wcześniej w drodze eliminacji powiatowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Vb: Łukasz Sadło, Jakub Dymiński, Miłosz Olkowski, a kibicowała im cała ich klasa. Podczas olimpiady drużyny uczestniczyły w wielu niełatwych konkurencjach. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnościami praktycznymi np. przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.  Naszej drużynie nie udało się niestety zdobyć żadnego czołowego miejsca. Inne drużyny okazały się lepsze. Emocji było jednak wiele. Podczas olimpiady prawdziwą atrakcją były pokazy tresury psa służbowego i mody odblaskowej.