Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Po raz dwunasty pod hasłem  "Czytanie dzieciom - najlepszą inwestycją w całym kraju" obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - doroczne święto prowadzone przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". Jest to czas, w którym przypomina się dorosłym, że czytanie dziecku jest najprostszym sposobem na wychowanie mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazuje, że czytanie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.
W ramach obchodów Roku Tuwima czytano najmłodszym uczniom naszej szkoły wiersze, które stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Do wspólnego głośnego czytania włączyli się: pani Agnieszka czytając wiersz "Bambo", pan pedagog wiersz "Warzywa", pani pielęgniarka "Ptasie radio".
Tydzień czytania zakończono wspólnym spotkaniem z panią wicedyrektor Jadwigą Kicińską i panią bibliotekarką Elżbietą Drygalak. Dzieci wysłuchały z uwagą wierszy "W aeroplanie" oraz "Słoń Trąbalski".
Rozdano dyplomy dla najaktywniejszych czytelników, którymi w klasach I-III okazali się uczniowie z klasy IIb:
1. Filip Nowak
2. Weronika Nowak
3. Laura Niewczas
Wyróżniono również 16 "Książkowych Motyli" z klas 0, którzy wspólnie z rodzicami wypożyczali książeczki z naszej szkolnej biblioteki.