Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Baloniki, piosenki i mnóstwo zabawy – tak dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione przez Sejm aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. 24 września maluchy z klas 0 powitała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi, w salach otrzymały znaczki z napisem „Jestem przedszkolakiem”. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania maluchy wspólnie z rodzicami wyruszyły do Muzeum Przyrody i Techniki, aby wspólnie uczestniczyć w zabawach i konkursach. Nie było zwycięzców ani przegranych. Dzieci miały okazję zaprezentować przygotowane piosenki i wierszyki. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Następnie wspólnie z rodzicami odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały prace plastyczne „Dzień Przedszkolaka” i otrzymały kolorowe, balonowe zwierzęta. Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń oraz przyczyniło się do integracji rodziców. Inicjatywy takie dają dzieciom dużo radości, a rodzicom podstawowy obraz wychowania przedszkolnego, poznanie innych dzieci, ich rodziców oraz wychowawców. Pozwalają na czynne zaangażowanie się w pracę placówki, w której przebywa dziecko.