"Od Prasłowian do Polaków"

Klasy IVa, IVb i Va uczestniczyły w II Festynie Historycznym " Od Prasłowian do Polaków", który odbył się na terenie starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki. W trakcie festynu na kilka godzin uczniowie mogli się przenieść do czasów początków państwa Piastów, przyjrzeć się z bliska jak żyli, pracowali, walczyli i bawili się dawni Polacy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, miedzy innymi krótkie inscenizacje przybliżające wierzenia pogańskie, jak sąd nad czarownicą, pasowanie na rycerza czy turniej rycerski. Można było samodzielnie przygotować i upiec podpłomyki, ulepić garnek z gliny oraz namalować tarcze herbowe. Nasi uczniowie chętnie korzystali z tych atrakcyjnych zajęć bawiąc się przy tym znakomicie.