Narodowe Święto Niepodległości

Odzyskanie niepodległości w 1918 uznaje się za przełomowe wydarzenie w dziejach polskiej historii po I wojnie światowej. 11 listopada 1918 roku przyniósł Polsce upragnioną niepodległość. Próbą upamiętnienia tego wydarzenia była szkolna akademia. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IVb i VIa. Wystąpili również uczniowie klasy Ib. Narrację przedstawianych wydarzeń prowadził dziadek, który opowiadał dzieciom o tragicznych wydarzeniach z historii Polski. „Posłuchajcie! Opowiem Wam pasjonującą historię, a pomogą mi w tym polscy poeci. Dawno temu Polska była wielkim i silnym krajem znanym w całej Europie. Niestety, sami Polacy sprawili, że kraj zaczął wpadać w kłopoty …”. W roli dziadka wystąpił pan Tomasz Walkiewicz, który doskonale odegrał swoją rolę, otrzymując burzę oklasków.
Ukoronowaniem podniosłego nastroju akademii był koncert Zespołu Estradowego "Wiarusy”.