Na Pikniku Archeologicznym "Rydno"

13 maja uczniowie klasy IIa i klasy Vb, wraz z wychowawcami: panią Grażyną Woźniak i panią Małgorzatą Pater, uczestniczyli w VII Pikniku Archeologicznym "Rydno" nad zalewem w Wąchocku.http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=ED&Date=20110513&Category=GALERIA11&Artno=732873702&Ref=PH Zwiedzając zainscenizowane obozowiska ludzi z epoki kamienia, uczniowie mogli zapoznać się z najważniejszymi aspektami życia w tej epoce oraz przyjrzeć się między innymi: technice wyrobu narzędzi z krzemienia, metodzie produkcji dziegciu oraz pracy archeologa.
Największą atrakcją dla uczniów, niezależnie od wieku, było strzelanie z łuku do tarczy. W tej dyscyplinie najlepszymi okazali się: Adrian Wrzesień z IIa i Czarek Kwiecień z Vb.  Uczniowie poznali również prymitywne metody niecenia ognia, próbowali  ulepić naczynie z gliny, pracowali także przy "wykopaliskach". Przy pomocy doświadczonego archeologa poznawali tajniki tej pracy. Podsumowaniem  pikniku był wyścig. Chodziło w nim o jak najszybsze 13-krotne obiegnięcie pola kwadratu o obwodzie 13,13m. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali drugoklasiści: Filip Borowiec i Paweł Lipiec.