Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Wyjątkowo obchodzony był w tym roku w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. 10 grudnia w klasach I-III podjęto szereg akcji mających na celu przybliżenie tej tematyki uczniom klas młodszych. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia na temat : Ważne prawa wszystkich dzieci, w czasie których uczniowie zapoznali się z Konwencją Praw Dziecka. W tym dniu nastąpiło również podsumowanie konkursu plastycznego na temat: Wszystkie dzieci mają równe prawa. Konkurs miał na celu przybliżenie dzieciom takich pojęć jak: wolność, równość, tolerancja. Miał również nauczyć, że należy respektować prawa przysługujące każdemu człowiekowi. Organizatorkami konkursu były panie Renata Kwiecień i Krystyna Guzera.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:
Aleksandra Moraczyńska (Ia),
Miłosz Olkowski (Ib),
Tatiana Pluta (IIa),
Julia Malicka (IIb),
Piotr Uzar (IIIa),
Kamil Adamus (IIIb).
Przyznano również 15 wyróżnień. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawie.
Konkurs plastyczny zorganizowany został również w klasach IV-VI.
I miejsce zajęła Julia Smyk (IVb),
II - Margareta Rakowska (Vb),
III - Dominika Piotrowska (IVb).

W organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka włączył się również Samorząd Uczniowski, który przygotował konkurs ze znajomości praw człowieka i praw dziecka.
I miejsce w tym konkursie zajęła Magdalena Lipiec (VIb),
II miejsce - Aleksandra Bolęba (Va),
III miejsce - Karol Maciag (Vb).
Nagrody wręczono 12 grudnia na uroczystej akademii przygotowanej przez klasę IVa pod kierunkiem pani Klaudii Smyk.