Konferencja programu "Uczenie się przez całe życie"

W dniu 2 października 2013 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja programu „Uczenie się przez całe życie”. Organizatorami konferencji były Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Fundacja Rozwoju Edukacji, a adresowana ona była do beneficjentów programu.
Cele całego przedsięwzięcia to:
- posumowanie siedmioletniego okresu realizacji projektów w szkołach i placówkach województwa świętokrzyskiego, w związku ze zbliżającym się zakończeniem funkcjonowania Programu „Uczenie się przez całe życie”
- umożliwienie beneficjentom Programu prezentacji swoich dokonań
- upowszechnianie przykładów dobrych praktyk i osiągnięć placówek w obszarze edukacji europejskiej
- wymiana doświadczeń
Szkoły oraz instytucje z terenu województwa świętokrzyskiego prezentowały efekty realizacji projektów Comenius, Leonardo da Vinci i eTwinning na scenie sali widowiskowej lub w formie stoiska wystawienniczego. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty. Naszą szkołę na konferencji reprezentowali: pani Małgorzata Pater - szkolny koordynator projektu, pan Wojciech Pociecha - szkolny pedagog oraz Aleksandra Moraczyńska – uczennica klasy VIa, którzy promowali projekty realizowane przez szkołę w formie stoiska wystawienniczego.
Na zakończenie konferencji, przedstawiciel Kuratorium pan Maciej Długosz wręczył szkołom podziękowania za aktywne uczestnictwo w programie.