Kolorowe powitanie Jesieni

Jesień witamy czerwone ciuszki dziś zakładamy – z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego uczniowie klas 1-3 witają w nowym roku szkolnym „Pory Roku na Kolorowo”. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni za nami. Nazwaliśmy go „czerwonym dniem”, ten właśnie bowiem kolor kojarzy się z porą roku, którą witaliśmy. Dzieci wystrojone w czerwone ubrania wyruszyły na poszukiwania pani Jesieni do szkolnych sal, ponieważ pogoda za oknem nie zachęcała do wyjścia. Pani Jesień ukryła się w pożółkłych liściach, kasztanach i żołędziach leżących w kącikach przyrody, w dojrzałych czerwonych koralach jarzębiny, w pachnących grzybach. Dzięki „magicznym talizmanom”, udało nam się ją wytropić. Wspólnie i wesoło ucząc się i bawiąc minął nam pierwszy jesienny dzień. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak każdego kolejnego dnia obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku.