III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

27 września 2013r. uczniowie naszej szkoły obchodzili uroczyście III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Uczniowie „Jedynki” dołączyli do międzynarodowej społeczności, która liczy już 756 organizatorów lokalnych z 19-stu krajów. Ta międzynarodowa akcja edukacyjna ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia  a także uświadomienie  jej przydatności w życiu codziennym. Dzieci  przez cały tydzień powtarzały tabliczkę mnożenia, przygotowywały  plakaty reklamujące naukę tabliczki oraz układały rymowanki ułatwiające naukę trudniejszych przypadków. Uczniowie klas czwartych walczyli o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. I miejsce zajęła Daria Wróblewska z 4a, a II Michał Jakubiec  z tej samej klasy. W tym dniu, na lekcjach matematyki, uczniowie poznali wiele zabaw związanych z tabliczką mnożenia. Dużo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas przerw przez komisje oraz specjalne patrole egzaminacyjne. Ze znajomości tabliczki mnożenia przepytani zostali uczniowie i nauczyciele. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin, otrzymał certyfikat eksperta.